Mis on ASTM A106
ASTM A106 teras, täielikult tähistatud kui ASTM A106, on Ameerika standarditele vastav õmblusteta süsinikterasest torumaterjal, mis on spetsiaalselt loodud kasutamiseks kõrgel -temperatuuril ja kõrgel{3}} rõhul. Nagu nimigi ütleb, hõlmab see ainult õmblusteta torusid (ilma keevitatud versioonideta), mis on mõeldud torustikusüsteemide jaoks, mis töötavad kuumalt ja rõhu all: õli rafineerimine, keemiline töötlemine, energia tootmine, katlasüsteemid ja auruteenus.
Üks aus märkus korrosiooni kohta, enne kui läheme kaugemale: A106 on tavaline süsinikteras, seega pole see korrosioonikindel sulam. See toimib kõige paremini mitte-söövitava või kergelt söövitava kandjaga. Agressiivse hoolduse jaoks ei pea arvestama kattekihiga, korrosiooniinhibiitorite süstimisega või kõrgema -sulamiga materjaliga -, ärge arvestage ainult mitteväärismetalliga.
Klassid ja tootmistüübid
| Hinne | Minimaalne tõmbetugevus (ksi / MPa) | Minimaalne tootlus (ksi / MPa) | Tüüpiline kasutus |
|---|---|---|---|
| Hinne A | 48 / 330 | 30 / 205 | Madala-rõhuga, lihtsad-vormimisteenused |
| Hinne B | 60 / 415 | 35 / 240 | Standardne rafineerimistehaste ja elektritorustik (≈90% nõudlusest) |
| C klass | 70 / 485 | 40 / 275 | Suurem-tugevus ja raskem{1}}seinateenused |
ASTM A106 hõlmab kolme klassi, mis erinevad keemiliselt ja mehaaniliselt tugevuselt. Pange tähele, et need onhinded, mitte "tüübid" - tavaline segaduskoht:
Hinne A- madalaim süsinikusisaldus (maksimaalselt 0,25%) ja madalaim tugevus. Lihtsaim keevitada ja painutada, nii et see sobib madala-rõhuga torudele ja rakendustele, kus on oluline maksimaalne vormitavus.
Hinne B- keskmine ja kõige täpsem klass (suurem osa kogu maailmas müüdavast A106 torust). Parim tasakaal tugevuse, keevitatavuse, hinna ja saadavuse vahel. Kui teie torustiku klass ütleb lihtsalt "A106", tähendab see peaaegu alati klassi B.
C klass- suurim tugevus (0,35% süsiniku maksimum). Kasutatakse kõrgsurve ja raskete-seinatööde jaoks, kuid suurem süsinikusisaldus muudab keevitamise nõudlikumaks (tavaliselt kehtivad eelsoojendus ja hoolikad protseduurid).
Toru toodetakse kuumviimistluse või külmtõmbamise teel. Külm-tõmmatud toru töödeldakse seejärel kuum-(normaliseeritakse või pinge-vabastatakse), et see vastaks nõutavatele mehaanilistele omadustele.
Spetsifikatsioon
|
Üksus |
Vahemik |
|
Standardne |
ASTM A106 / ASME SA106 |
|
Hinded |
A, B, C |
|
Kaasas olevad suurused |
NPS 1/2" – 28" (standard hõlmab NPS 1/8" – 48") |
|
Seina paksus |
Ajakava 10–160, STD, XS, XXS (mõõtmed ASME B36.10 järgi) |
|
Pikkused |
Üks juhuslik (17–24 jalga) või kahekordne juhuslik (36–44 jalga) |
|
Lõpeb |
Lihtne ots või kaldus ots |
|
Rakendused |
Nafta ja gaas, naftakeemia, elektritootmine, laevaehitus, katla- ja aurusüsteemid |
Varustus suurus, paksus ja pikkus
Suuruse vahemik:NPS 1/8 – NPS 48 (DN 6 – DN 1200) ASTM A106/A106M järgi; raskem OD kokkuleppel veskiga.
Seina paksus:ASME B36.10M kohta (SCH 10S–XXS graafikud on levinud); meetrilised seinad kokkuleppe alusel.
Pikkused:üksikud juhuslikud pikkused (SRL) 17–24 jalga; topeltjuhuslikud pikkused (DRL) 36–44 jalga; fikseeritud pikkused saadaval nõudmisel.
Otsad ja seisukord:tasased otsad, kaldotsad (keevitamiseks), keermestatud ja ühendatud nõudmisel; tarnitakse tavaliselt normaliseeritud või{0}}valtsitud olekus vastavalt standardnõuetele.
Teenindustemperatuur ja tüüpilised rakendused
A106 Gr.B kasutatakse rutiinselt auru-, vee-, gaasi- ja õhuliinide jaoks kuni ligikaudu 425 kraadi (800 kraadi F) temperatuurini rafineerimistehastes ja elektritorustikes. Sellest vahemikust väljaspool on nõutavad sulamiklassid (P11/P22 või ASTM A335). Tüüpilised rakendused: rafineerimistehaste protsessitorustik, katla välistorustik, ülekuumendi aurujuhtmed, soojusvahetite kestade ühendustorustik ja üldised kõrge temperatuuriga{10}}kommunaalliinid.
Keemiline koostis:
|
Element |
Hinne A |
Hinne B |
C klass |
|
C (max) |
0.25 |
0.30 |
0.35 |
|
Mn |
0.27–0.93 |
0.29–1.06 |
0.29–1.06 |
|
P (max) |
0.035 |
0.035 |
0.035 |
|
S (max) |
0.035 |
0.035 |
0.035 |
|
Si (min) |
0.10 |
0.10 |
0.10 |
|
Cr (max) |
0.40 |
0.40 |
0.40 |
|
Cu (max) |
0.40 |
0.40 |
0.40 |
|
E (max) |
0.15 |
0.15 |
0.15 |
|
Ni (max) |
0.40 |
0.40 |
0.40 |
|
V (max) |
0.08 |
0.08 |
0.08 |
Kontrollitud madala süsinikusisaldusega ja mangaanisisaldusega keemia annab B-klassile tugevuse ja hea keevitatavuse kombinatsiooni. Räni (minimaalselt 0,10%) toetab kõrgendatud temperatuuri-jõudlust.
Mehaaniline omadus:
|
ASTM A106 toru |
Hinne A |
Hinne B |
C klass |
|
Tõmbetugevus, min, psi |
48 000/ 330 MPa |
60 000/ 415 MPa |
70 000/ 485 MPa |
|
Saagistugevus, min, psi |
30 000/ 205 MPa |
35 000/ 240 MPa |
40 000/ 275 MPa |
B-klassil on ka tugev elastsus (standardi valemi pikenemisnõuded, mis põhinevad proovi tüübil ja seina paksusel), mistõttu saab see külma painutamise, faasimise ja valmistamisega hakkama ilma pragudeta.
Kuidas A106 Gr.B võrreldakse A53 Gr.B ja API 5L Gr.B-ga?
A106 gr.B vs A53 gr.B:A106 nõuab tapetud terast, hüdrostaatilist testimist ja rangemaid omadusi kõrgel temperatuuril; A53 hõlmab keevitatud ja õmblusteta toodet mehaaniliseks ja surveliseks kasutamiseks. Kõrge temperatuuriga-survetorustiku jaoks spetsifikatsioon A106.
A106 Gr.B vs API 5L Gr.B:keemia kattub tihedalt; API 5L Gr.B on orienteeritud PSL-i valikutega -toru (transpordi) teenusele. Paljud projektid aktsepteerivad neid asendusliikmetena ainult siis, kui see on tehnilises spetsifikatsioonis selgesõnaliselt kokku lepitud.
Müüa õmblusteta toru GNEE ASTM A106 Gr.B



A106 Torude katsetamine ja kontroll
Iga seadusliku A106 tellimusega peaks kaasas olema sertifitseeritud veskikatsearuanne. Standardkatse hõlmab tõmbekatset, tasandus- või paindekatset väikeste mõõtmetega ning kohustuslikku hüdrostaatilise rõhu testimist; kriitilise teenuse jaoks saab määrata ultraheli- või pööris{2}}voolukontrolli. Täiendavaid nõudeid - tooteanalüüs, põikpinge, Charpy löök (S5) ja muud - saab lisada ostutellimusele, kui rakendus seda nõuab.




Kas vajate MTC-de ja veski sertifikaati A106 Gr.B?
GNEE Pipe varustab A106 Gr.A/B/C NPS 1/8–48 EN 10204 3.1 sertifikaatidega. Küsi pakkumist:pipes@gneetube.com· WhatsApp/WeChat +86 15824687445.
KKK
1. Millise temperatuurivahemiku jaoks sobib ASTM A106 klass B?
Ligikaudu -29 kraadi kuni 425 kraadi (-20 kraadi F kuni 800 kraadi F). Alla -29 kraadi määrake ASTM A333 (madala temperatuuriga süsinikteras); üle 425 kraadi, liikuge kroom-moollegeeritud terasele, nagu ASTM A335 P11, P22 või P91.
2. Mis vahe on A106 klassil A, B ja C?
Tugevus ja süsinikusisaldus. Klass A: tõmbetugevus min 330 MPa, kõige lihtsam keevitada, madalaim tugevus. Klass B: tõmbetugevus min 415 MPa - tööstusharu vaikeväärtus. Klass C: tõmbetugevus min 485 MPa, suurim tugevus, nõuab hoolikamat keevitamist. Hinne B sobib kõige paremini enamiku töökohtade jaoks.
3. A106 vs A53 - kumba ma vajan?
A53 on üldotstarbeline-spetsifikatsioon, mis võimaldab keevitatud torusid; A106 on sujuv-ainult ja mõeldud kasutamiseks kõrgel temperatuuril{4}}. Auru, rafineerimistehaste tootmisliinide või millegi üle ~200 kraadise rõhu puhul on A106 klass B ohutum spetsifikatsioon. A53 sobib hästi mitte-kriitiliseks vee-, õhu- ja ehituslikuks kasutuseks.
4. Kas A106 Grade B võib saada API 5L klassi B topelt-sertifikaadi?
Jah. Paljud veskid toodavad õmblusteta torusid, millel on ASTM A106 Gr.B ja API 5L Gr.B PSL1 sertifikaat, kuna keemia ja mehaanika kattuvad. Topeltsertifikaat annab hankepaindlikkuse nii protsessi torustike kui ka torujuhtmete kasutamisel.
5. Kas A106 klassi B toru on keevitatud või õmblusteta?
Ainult sujuv -, see on spetsifikatsiooni mõte. Kui tarnija pakub "keevitatud A106", käsitlege seda punase lipuna; õige keevitatud alternatiiv oleks erinev spetsifikatsioon (nt ASTM A53 tüüp E).
6. Kas A106 klassi B on korrosioonikindel?
See on süsinikterasest, seega mitte oma olemuselt. See töötab hästi mitte-söövitavate ja kergelt söövitavate teenuste puhul; söövitava kandja või maetud/kasutatud hoolduse jaoks lisage katteid, katoodkaitset või valige korrosioonikindel sulam.





